Pivovar Šariš pomôže Prešovskému kraju: V rámci grantového programu Šariš ľuďom podporí udržateľné projekty

Variť prvotriedne pivo a pomáhať rozvíjať región, v ktorom sme doma. V tomto duchu spúšťa Pivovar Šariš už 19. ročník grantového programu Šariš ľuďom na podporu miestnych komunít. Tento rok kladie dôraz na udržateľné projekty, ktoré rešpektujú prírodu a rozvíjajú kultúrne dedičstvo. Mimovládne organizácie sa o časť z celkovej sumy 16-tisíc eur môžu uchádzať do 14. októbra 2022.

Kvalita a pivný zážitok nie sú zďaleka tým jediným, čo Pivovar Šariš ponúka. Skúsení pivovarníci pri svojom podnikaní dlhodobo myslia na prírodu a zároveň sa starajú aj o komunity, ktoré sú na ňu priamo naviazané. Aj preto pokračujú v zlepšovaní života obyvateľov Prešovského kraja 19. ročníkom grantového programu Šariš ľuďom.

Pivovar Šariš cez jeho grantový program Šariš ľuďom počas svojej existencie podporil stovky projektov celkovou sumou vo výške viac ako 350-tisíc eur, čím dlhodobo pomáha rozvíjať región. Vlani sa z ocenenia potešili napríklad OZ Peťa Kašineho s hravým edukačno-náučným chodníkom pre peších aj cyklistov v blízkosti rieky Torysa a v okolí dedinky Brezovica či projekt rekonštrukcie vyše 140-ročnej drevenice so sypancom, stajňou a studňou pod záštitou OZ Hradisko Lipany. OZ Šenviz vďaka grantu vytvorilo základ pre levočsko-čergovskú magistrálu nielen na pešiu turistiku, ale aj na zimné bežkovanie.

Podrobné informácie a formuláre k žiadostiam sa dajú stiahnuť na adrese www.sarisludom.sk.