Suroviny

Suroviny budeme nakupovať iba od farmárov s udržateľným spôsobom pestovania.

Naše pivá varíme výlučne z prírodných surovín vysokej kvality. Klimatická zmena znamená náročnejšie podmienky pre ich pestovanie, preto je aj pre nás úplne kľúčové, aby sme spoločne s pestovateľmi zabezpečili ich stabilnú dodávku aj v budúcnosti.

Jačmeň nakupujeme iba zo Slovenska a z Česka a spracovávame ho vo vlastnej sladovni vo Veľkom Šariši.

Kedykoľvek je to možné, nakupujeme priamo od farmárov na základe dlhodobých zmlúv, ktoré zabezpečujú predvídateľné prostredie a férové podmienky pre obe strany.

Aktívne sa zapájame do výskumu v oblasti nových odrôd jačmeňa a chmeľu odolných voči klimatickým zmenám.

V roku 2021 sme spoločne so spoločnosťou Microsoft spojili expertov z celého sveta na pomoc českému chmeľu a predstavili náš projekt „Pro chmel“, ktorý prostredníctvom najmodernejších technológií pomáha pestovateľom efektívnejšie zavlažovať chmeľnice.

V roku 2022 sme spustili projekt PRE JAČMEŇ. Ten slúži na podporu udržateľného pestovania jačmeňa na Slovensku a pomáha lokálnym farmárom, ale aj okolitej prírode. Je postavený na princípoch agrolesníctva. Cielene podporuje výsadbu drevín v lokalitách, kde budú mať najväčší dopad na posilnenie schopnosti pôdy zadržiavať vodu, zabránia pôdnej erózii a odnosom najúrodnejších častíc pôdy a humusu a zároveň prispejú k posilneniu biodiverzity.

100%

jačmeňa sme v minulom roku nakúpili na Slovensku, primárne priamo od pestovateľov
Suroviny_ilustrace_ProChmel